Yükleniyor ...Processing
×

ÇEREZ BİLGİLENDİRME

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için “Kişisel Verilerin Korunması” başlıklı aydınlatma metnine "http://www.tmtb.org.tr/MB/Index/Kisisel-Verilerin-Korunmasi" adresinden ulaşabilirsiniz.

Yurtdışı

Kaza

Öncelikle sakin olunuz ve kaza mahallinde gerekli güvenlik önlemlerini alınız. Kaza işaret üçgeninizi (ya da başka bir işareti) gelen trafiği yönlendirecek şekilde yeterli bir mesafeye yerleştirin.

Ülke mevzuatına göre Polise haber verilmesi gereken bir kaza geçirdiyseniz gecikmeksizin polise haber veriniz.

Polisin tutanak düzenlemesini gerektirecek bir durum yok ise Avrupa Karşılıklı Kaza Beyanını ve/veya Anlaşmalı Kaza Tespit Tutanağını eksiksiz doldurunuz. Avrupa karşılıklı kaza beyanı iki tarafa ait kişi ve araç bilgilerinin yer aldığı ve kazanın oluşumunu anlatan bir beyandır. Bir kopyanın size verildiğinden ve diğer tarafın yazdığı bilgiyi anladığınızdan emin olun.

Talep edilmesi halinde sigorta ve sürücü belgeniz ile diğer araca ilişkin bilgi ve belgeleri karşı tarafa veriniz.

Gerekli durumlarda ilgili mercilerden Tercüman talep ediniz.

Kaza sebebiyle tutuklanmanız durumunda Türkiye Cumhuriyeti Konsolosluğu veya Büyükelçiliğini arayınız.

Şayet sürücü sıfatı ile olarak olaya karışmışsanız, yurda dönüşünüzde kazayı mutlaka çalıştığınız kuruluşa veya Büro’muza bildiriniz.

Yeşil Kart Sigortası bir sorumluluk sigortası olduğundan bir trafik kazası sonucu bir başkasına zarar vermeniz halinde zarar görenin hasarını öder.Sigortalı aracın kendi hasarını karşılamaz. Yurtdışında Türk Yeşil Kartına sahip bir aracın sebebiyet verdiği bir trafik kazasında zarar görmüş iseniz talebinizi doğrudan Türkiye Motorlu Taşıt Bürosuna iletebilirsiniz.

Doldurup imzaladığınız başvuru formunu gerekli belgeleri ekleyerek “Türkiye Motorlu Taşıt Bürosu, Gülbahar Mahallesi Büyükdere Cad. No:103 Şarlı İş Merkezi A Blok Kat 4 Şişli İstanbul” adresimize kargo ile ya da tmtb@tmtb.org.tr adresine elektronik posta ile gönderiniz. (Elektronik posta ile gönderdiğiniz belgelerin asıllarını daha sonra kargo ile de göndermeniz istenecektir.)

Her türlü sorun ve sorunuz için Büromuz ile irtibat kurabilirsiniz.